since 1971
  • Facebook Social Icon

LAMPY I OŚWIETLENIE ARTYSTYCZNE 

Polish handmade unique lighting

Lampy  z naszej rodzinnej pracowni artystycznej,  która istnieje już od ponad czterdziestu lat doczekały się  międzynarodowej sławy. Były wielokrotnie nagradzane  i wyróżniane (np, złoty medal Festiwalu Sztuki w Spoletto). W czasie Światowej Wystawy w Sewilli reprezentowały Polskę obok dzieł Franciszka Starowieyskiego i Jerzego Dudy-Gracza. Wiele z nich znajduje się w kolekcjach prywatnych i muzealnych na całym świecie.

 

Tworzymy zarówno autorskie projekty inspirowane stylami Art Deco, Bauhaus, Java Style i szeroko pojętym Modernizmem, projekty na zamówienie oraz repliki lamp innych artystów. Każda lampa jest wykonywana ręcznie według tradycyjnej techniki witrażowniczej. Każdy element lampy jest indywidualnie rozrysowany, ręcznie wycięty, obrobiony i pasowany. Poszczególne elementy są następnie ręcznie lutowane. Praca nad najbardziej skomplikowanymi wzorami składającymi się czasem z 2500 elementów potrafi zająć nawet 2 miesiące.

lampy wykonane są z najwyższej jakości ręcznie wytapianego i ręcznie barwionego szkła, sprowadzanego z renomowanych światowych fabryk. Szkło barwione jest tlenkami metali i od zastosowanych tlenków zależy zarówno kolor, jak i cena pojedynczej tafli. Co za tym idzie, przede wszystkim od jakości szkła zależy końcowy efekt wizualny.

 Założyciele Magedi: Edward i Barbara Magdziarz  

PRZYKŁADOWE WYRÓŻNIENIA I PUBLIKACJE

Amerykański Newsweek

wydanie nr 19 z 11 maja 1998r.

Fragment artykułu Newsweek:

"W swojej warszawskiej pracowni Edward Magdziarz wraz z 14 pracownikami produkuje lampy Tiffany'ego, które następnie sprzedawane są w jego pracowni w cenach między 140 a 1.100 dolarów. Lampy takie kosztują blisko trzy razy mniej niż w sklepie w Brukseli i sześć razy mniej niż lampy o podobnej jakości, wytwarzane na zachodzie."Nie ma takiego drugiego sklepu z lampami Tiffany'ego jak ten w całej Europie."

EXPO '92 Sevilla

Pismo Komisarza Generalnego na EXPO 92 w Sewilli - Władysława Serwatowskiego do pana Edwarda Magdziarza informujące o odbiorze prac przez międzynarodową publiczność odwiedzającą polski pawilon.

Muzeum Mazowieckie w Płocku

Podziękowania dyrekcji Muzeum Mazowieckiego w Płocku za ofiarowanie lampy witrażowej "Wisteria" wg. Louisa Comforta Tiffany.

Domy Jednorodzinne

miesięcznik nr 11, listopad 1997r

Gazeta Wyborcza

6 listopada 1998r.

tekst listu:

„Szanowny Pan Edward Magdziarz

W II plebiscycie „Gazety Stołecznej” Moje Miejsce Magiczne, czytelnicy uznali Galerię Lamp Witrażowych przy ul. Nowy Świat 64 za jedno z najbardziej magicznych miejsc w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na wielki finał plebiscytu.

Gazeta Stołeczna”

 Dr Irena Eris MAGAZINE SENSE OF BEAUTY, na zdjęciu lampa Fuersa, zdobiąca jedno z luksusowych wnetrz SPA w Polanicy

 Dr Irena Eris MAGAZINE SENSE OF BEAUTY, na zdjęciu lampa Fuersa, zdobiąca jedno z luksusowych wnetrz SPA w Polanicy

© 2020 MAGEDI DESIGN